Vardas:     Slaptažodis:

info@badminton.lt

#EJC17 Europos jaunimo čempionato apžvalga

Toma Junior Popov - BadmintonEurope photo
Ilgąjį savaitgalį, kai Lietuvoje džiaugėmės velykiniu sniegu, Europos Jaunimo čempionate Prancūzijoje vyko finaliniai susitikimai. Čempionų medalius išsidalino 19 šalių atstovai.

Vaikinų vienetų ir dvejetų kategorijose pirmas vietas iškovojo prancūzų atstovai. Toma Junior Popov (nuotraukoje) nugalėjo vaikinų vienetų finale, o taip pat kartu su savo porininku Thom Gicquel džiaugėsi pergale ir vaikinų dvejetų kategorijos finale. Įdomu pažymėti, kad prancūzas Toma Junior Popov perrašė Europos jaunimo čemionatų istoriją iškovojęs aukščiausios prabos medalį iškart dviejos skirtingos kategorijos to paties čempionato metu. Anksčiau to dar niekam nebuvo pavykę pasiekti.

Merginų dvejeto kategorijoje laimėjo švedų pora Emma Karlson ir Johanna Magnusson. Mišrių dvejetų kategorijoje laimėtojais tapo Rusijos pora Rodion Alimov ir Alina Davletova.

Nors danai pirmavo tik merginų vieneto kategorijoje (Julie Dawall Jakobsen), jų sportininkai iškovojo daugiausiai prizinių vietų (5 medaliai 3 kategorijose). Ši šalis ir vėl priminė apie puikią savo badmintono mokyklą ir patvirtino savo stipriausias pozicijas Europoje. Tačiau, reikia pažymėti, kad bene daugiausia dėmesio sulaukiančioje vaikinų vienetų kategorijoje Danijos atstovai liko gan toli nuo prizininkų pakylos.

Tarp čempionato prizininkų yra ir Lietuvai gerai pažįstama Vokietijos sportininkė, Yvonne Li. Ji šiame čempionate iškovojo 3-ą vietą merginų vienetų kategorijoje. Ši sportininkė yra dalyvavusi keliuose Yonex Lithuanian International turnyruose, kur varžėsi su suauguiais sportininkais. 2015 m. Yvonne tapo moterų vienetų kategorijos nugalėtoja. Ji pusfinalyje nugalėjo Akvilę Stapušaitytę. Tuomet Akvilei teko tenkinktis bronzos medaliu. 2016 m. Yvonne vėl atvyko į turnyrą Kaune, kur užėmė trečią vietą. Šį kartą savo jėgas prieš ją teko išbandyti kitai mūsų sportininkei - Vytautei Fomkinaitei. Šiuo metu Yvonne Li užima 90-ą vietą BWF moterų vienetų reitinge, ir aktyviai sportuoja. Jau vien per 2017 m. ji sužaidė 7-iuose pasaulinio reitingo turnyruose ir čempionatuose. Ji taipogi dalyvaus ir netrukus prasidėsiančiame Europos asmeniniame badmintono čempionate Koldinge, Danijoje.

Yvone Li Kaune 2015 m.

Georgii Karpov ant prizininkų pakylos Klaipėdoje 2016 m.

Kitas Lietuvoje gerai pažįstamas sportininkas iš Rusijos, Georgii Karpov, praėjusių metų rudenį Klaipėdoje rengtame turnyre Lithuanian Junior 2016 visus džiuginęs gražiu ir atkakliu žaidimu, turnyro finale pasipuošęs aukso medaliu, savo startą Europos jaunimo čempionate pradėjo nesėkme. Jis nusileido čempionato antrai raketei Arnaud Merkle iš Prancūzijos. Susitikimo rezultatas 21-10, 21-19. Prancūzui kituose čempionato susitikimuose teko daugiau pavargti, bet jis prasiskynė kelią iki pat čempionato finalo ir tik finale nusileidę savo tėvynainiui Toma Junior Popov rezultatu, 21-14, 21-15, iškovojo vicečempiono titulą. Trečią ir ketvirtą vietas vaikinių vienetų kategorijoje pasidalino Anglijos ir Olandijos badmintonininkai - David Jones ir Joran Kweekel.

Čempionate dalyvavo ir trys Lietuvos jaunimo rinktinės atstovai Mark Šames iš Kauno, treniruojamas Juozo Špelverio ir vaikinų dvejeto pora Lauryas Borusas ir Jonas Petkus iš Klaipėdos, treniruojami Donato Narvilo. Sportininkus į Europos Jaunimo čempionatą lydėjo vyriausias Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Donatas Narvilas. Lietuvos atstovams šis Europos Jaunimo čempionatas nebuvo itin sėkmingas. Jie turėjo nusileisti varžovams pirmuose susitikimuose.

Vyrų vienetų kategorijoje Mark Šames nusileido stipresniam sportininkui iš Rusijos Nikitai Lemeško rezultatu 15-21, 9-21. Nikita galutinėje įskaitoje užėmė 5-8 vietas. Markas liko tarp užėmusių 33-64 vietas.

Vyrų dvejeto žaidėjai iš Klaipėdos Laurynas Borusas ir Jonas Petkus pirmą savo susitikimą žaidė su kaimynais latviais Kristaps Kalnins ir Niks Podosinoviks. Nors mūsiškiai neblogai pasipriešino, vis tik latviai iškovojo galimybę likti čempionate, rezultatu 21-16, 21-17. Donato Narvilo auklėtiniai liko 33-64 vietose, o latvių pora, iškopusi į antrą etapą, liko 17-32 vietose, nusileidę kitiems savo kaimynams iš šiaurės – estams, kuriems pasisekė iškovoti 9-16 vietas.

Daugiau informacijos apie čempionatą, turnyro lenteles ir visų susitikimų rezultatus galite rasti 2017 Europos Jaunimo čempionato puslapyje BWF TournamentSoftware paskyroje.

#EJC17
2017 balandžio 12

Prancūzijos Mulhouse mieste ką tik praūžusiame Europos U19 komandiniame badmintono čempionate, deja, Lietuvos komandos nebuvo, tačiau vakar (balandžio 11 d.) prasidėjusiame Europos U19 asmeniniame čempionate išvysime net du Lietuvos jaunimo rinktinės sportininkų startus. Vyrų vienetų kategorijoje jėgas su geriausiais Europos jaunaisiais žaidėjais savo jėgas išmėgins Mark Šames, treniruojamas Juozo Špelverio, o vyrų dvejetų kategorijoje Lietuvos garbę gins Lauryno Boruso ir Jono Petkaus duetas. Lauryną ir Joną šiuo metu treniruoja vyriausias Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Donatas Narvilas. Jis ir išlydėjo sportininkus į Europos čempionatą.

Pirmasis į aikštelę išbėgs Markas Šames. Trečiadienį (balandžio 12 d.) 12:10 Lietuvos laiku jis išmėgins jėgas su Rusijos atstovu Nikita Lemeshko, kuris pirmajame čempionato rate įveikė badmintonininką iš Lenkijos Michal Kikosicki rezultatu 19-21, 21-15, 22-20.

Vakarop 17:40 Lietuvos laiku startuos ir mūsų vaikinų dvejeto pora Laurynas Borusas ir Jonas Petkus. Jų laukia susitikimas su latvių pora Kristaps Kalnins bei Niks Podosinoviks.

Tikimės, kad Jaunųjų Lietuvos badmintonininkų kovas bus galima stebėti internetu BadmintonEurope YouTube kanalu.

2017-03-05 10:23
Lietuvos U-17 čempionate lyderiai apgynė savo pozicijas. Nors būta ir staigmenų.
2017-01-23 10:34
LBF ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Esminių pasikeitimų LBF neįvyko.
24252627282930
Ar patinka eksperimentinė (5x11) skaičiavimo sistema naudojama Lietuvos taurės varžybose?