Tarp elitinio turnyro teisėjų – ir lietuvė: sulaukė pagyrų dėl charizmos ir „tvirto stuburo“

Tarp elitinio turnyro teisėjų – ir lietuvė: sulaukė pagyrų dėl charizmos ir „tvirto stuburo“

Pasaulio badmintono elitas rungėsi Vokietijoje įvykusiame Pasaulio badmintono federacijos „World Tour Super 500“ turnyre „Hylo Badminton Open 2021”, kuriame laukė maloni staigmena – pirmą kartą istorijoje šiame prestižiniame turnyre teisėjavo ir badmintono teisėja iš Lietuvos Živilė Simonaitytė.

Kaip teigia Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Aurimas Kamantauskas, tokio lygio turnyrams atrenkami tik aukščiausios kvalifikacijos teisėjai, dalyvaujantys atrankoje kartu su kolegomis iš viso pasaulio. Tad kvietimas teisėjauti šiame turnyre, pasak A. Kamantausko, yra didelis pripažinimas Lietuvai.

„Tai įrodo, kad Lietuvai atsivėrė keliai į pasaulio teisėjų elitą ir tai dar vienas žingsnis į priekį didžiojo tikslo link – ne tik žaidėjų, bet ir teisėjų gretose turėti savo atstovą Pasaulio čempionate ir olimpinėse žaidynėse“, – sakė Lietuvos badmintono federacijos prezidentas A. Kamantauskas.

Prestižinio „Hylo Badminton Open 2021“ turnyro kovas stebėjo ir lietuvių žiūrovai, kurie negailėjo Ž. Simonaitytei pagyrų: pasak žiūrovų, ši teisėja išsiskyrė stipria charizma bokštelyje bei viso turnyro metu demonstravo „tvirtą stuburą“ – nepaisant autoritetų aikštelėse, nepraleisdavo pro akis nė menkiausio nusižengimo taisyklėms.

Pati Ž. Simonaitytė sakė nemananti, kad iš kitų teisėjų išsiskiria griežtumu. „Tai turbūt žiūrovų įspūdis. Ar teisėjauju Lietuvoje, ar tarptautiniuose turnyruose, kur žaidžia pirmosios pasaulio raketės, kaip šį kartą Vokietijoje, laikausi tų pačių darbo principų: kad varžybos būtų sąžiningos ir nugalėtų tie, kurie tuo metu yra stipriausi“, – teigia badmintono teisėja.

Ž. Simonaitytė yra aukščiausios kvalifikacijos badmintono teisėja Lietuvoje, kuri neseniai sulaukė ir kito išskirtinio kvietimo – teisėjauti Pasaulio veteranų badmintono čempionate, lapkričio 28-gruodžio 4 d. vyksiančiame Ispanijoje, Huelvos mieste Andalūzijoje.

Turnyro „Hylo Badminton Open 2021” rezultatai

Turnyro „Hylo Badminton Open 2021“ ketvirtfinalių dienos susitikimuose vyrų vieneto disciplinoje, kurioje teisėjavo Ž. Simonaitytė, susitiko Indijos atstovas ir buvusi 1-oji pasaulio raketė Srikanth Kidambi ir Honkongo žaidėjas NG Ka Long Angus. Iki pat šio susitikimo pabaigos nebuvo galima numatyti, kas jį laimės: žaidimas vyko taškas į tašką, nei vienas žaidėjas neišsiverždavo į priekį daugiau nei 2 taškais. Galiausiai S. Kidambi išsiveržė į priekį 20:15, tačiau jo varžovas NG K. L. Angus sugebėjo pasivyti iki 20:19. Tuomet jo smūgis nuskrido į užribį ir pergalę išplėšė Indijos atstovas po 63 minučių kovos rezultatu 21:11, 12:21, 21:19.

Sekmadienį finalų kovas pradėjo moterų dvejeto disciplina, kurioje susitiko tėvynainės – dvi moterų dvejeto komandos iš Japonijos Chisato Hoshi/Aoi Matsuda ir Rin Iwanaga/Kie Nakanishi. Pirmajame sete pergalę 22:20 išplėšė Ch. Hoshi ir A. Matsuda duetas, kurios tuomet vijosi varžoves beveik visą antrąjį setą ir kai jau atrodė, jog varžovės išlygins rezultatą ir prireiks trečiojo seto, Ch. Hoshi ir A. Matsuda pasivijo varžoves ir išlygino rezultatą 18:18. Sėkmingai sužaidusios varžybų pabaigą jos laimėjo 21:18 ir tapo „Hylo Open 2021“ turnyro moterų dvejeto nugalėtojomis. Susitikimas baigėsi rezultatu 22:20, 21:18 (52‘).

Antrajame finale įvyko vyrų dvejeto susitikimas, kuriame taip pat susitiko tautiečiai, šį kartą – iš Indonezijos: vienas įspūdingiausių pasaulio vyrų dvejetų, pirmasis pasaulio vyrų dvejeto reitingo duetas Marcus Fernaldi Gideon ir Kevin Sanjaya Sukamuljo ir kita kylanti indoneziečių komanda Leo Rolly Carnando ir Daniel Marthin. Įspūdingo greičio ir meistriškumo susitikime netrūko fantastiško grožio taškų ir neįtikėtinos badmintono technikos elementų. Antrajame sete vyko daug atkaklesnė kova ir nors buvo neaišku, ar susitikimui užteks dviejų setų, tačiau pirmoji pasaulio reitingo komanda Marcus F. Gideon/K. S. Sukamuljo laimėjo 21:14 21:19 (34‘) ir tapo vyrų dvejeto disciplinos nugalėtojais. Abu finalo dalyvius įspūdingai palaikė didžiulė minia Indonezijos sirgalių, pasirūpinusių, kad arenoje netrūktų nei skanduočių, nei plojimų ir šventiškos nuotaikos.

Toliau finalų estafetę perėmė moterų vienetas, kuriame susitiko Singapūro atstovė Yeo Jia Min ir tailandietė Busanan Ongbamrungphan. Nuo pat pirmųjų minučių iniciatyvą į savo rankas paėmė Tailando sportininkė B. Ongbamrungphan, kuri užtikrintai laimėjo prieš savo varžovę po 35 minutes trukusios kovos rezultatu 21:10, 21:14.
Priešpaskutiniame finale įvyko mišraus dvejeto susitikimas, kuriame kovėsi pasaulio mišrių dvejetų grandai – 3 vietą pasaulio reitinge užimantys tailandiečiai Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai ir 5-oji pasaulio reitingo mišraus dvejeto pora iš Indonezijos Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti. Itin atkakliame pirmajame sete galingai salėje susirinkusių Indonezijos sirgalių palaikomi Indonezijos atstovai taškas į tašką grūmėsi su savo varžovais 17:17, 18:18, 20:20. Negana to, vienas sirgalių salėje neleistinai švietė žiebtuvėliu į Tailando atstovus ir teisėjui teko du kartus trumpam stabdyti setą ir kviestis vyriausią teisėją. Pratęsimo metu 22:20 pirmajame sete pergalę išplėšė tailandiečių duetas. Antrajame sete buvo matyti Indonezijos atstovo įsitempimas, dėl ko jis darė klaidų, leidusių varžovams surinkti lengvų taškų. Tačiau, antrajam setui įgaunant pagreitį, jėgos išsilygino ir vėl vyko įtempta ir nervinga kova, kurioje galiausiai triumfavo tailandiečiai, nugalėję varžovus rezultatu 22:20, 21:14.

Galiausiai paskutiniajame dienos finalo susitikime, vyrų vieneto disciplinoje, Singapūro atstovas Loh Kean Yew metė iššūkį Malaizijos talentui ir 8-ajai pasaulio raketei Lee Zii Jia. Pirmąjame sete vyko tikra lygiaverčių varžovų dvikova ir finalo favoritas L. Z. Jia išplėšė pergalę 21:19. Tačiau antrajame sete jo varžovas susiėmė ir laimėjo antrąjį setą 21:13. Jėgos išsilygino ir finalo nugalėtojui nustatyti prireikė trečiojo seto. Kova vyko nuo pirmojo taško ir nei vienas žaidėjas ženkliai neišsiverždavo į priekį. Seto viduryje L. Z. Jia, pajutęs nugaros skausmus, paprašė pakviesti mediką, kuris suteikė jam pagalbą ir žaidimas tęsėsi toliau. Tačiau antrojoje seto pusėje singapūrietis L. K. Yew perėmė iniciatyvą ir po truputį pradėjo kurti pranašumą prieš varžovą. Sužaidus 1 val. ir 4 min., trečiojo seto rezultatui esant 17:12, L. Z. Jia dar kartą sustabdė žaidimą ir pasakė teisėjui pasitraukiantis dėl traumos. Tokiu būdu L. K. Yew buvo paskelbtas nugalėtoju ir laimėjo susitikimą rezultatu 19:21 21:13 17:12 (64‘).

Visi turnyro rezultatai:
https://tournamentsoftware.com/sport/tournament/…

Finalo rezultatai:
https://tournamentsoftware.com/sport/tournament/…

Naujausius žaidėjų reitingus galite rasti čia:
https://bwfbadminton.com/rankings/

2021-11-09 08:18