Pasaulio veteranų badmintono čempionate – rekordinis lietuvių pergalių skaičius

Pasaulio veteranų badmintono čempionate – rekordinis lietuvių pergalių skaičius

Šią savaitę Huelva mieste Ispanijoje vyksta Pasaulio veteranų badmintono čempionatas, kuriame dalyvauja šeši badmintono žaidėjai iš Lietuvos bei pirmą kartą istorijoje teisėjauja teisėja iš Lietuvos Živilė Simonaitytė.

Pasaulio veteranų badmintono čempionate „ElPozo BWF World Senior Badminton Championships 2021“ Lietuvai šiemet atstovauja žaidėjai Algirdas Kepežinskas, Laimonas Vaškevičius, Evaldas Čižinauskas, Salvijus Stravinskas, Ovidijus Žukauskas ir Sonata Zinkevičienė. Į turnyrą taip pat turėjusiai važiuoti Ramunei Petrošienei vykti į varžybas sutrukdė trauma. Visus dalyvius į čempionatą Ispanijoje taip pat atlydėjo ir palaikymo grupė.

Lapkričio 28-ąją, chaotišką pirmąją varžybų dieną, dėl daugybės neatvykusių žaidėjų, buvo užfiksuoti net 44 susitikimai be kovos (Walkover), 2 mačų nebuvo iš viso ir dar 2 susitikimus sustabdė traumos. Daugiausiai neatvykusių žaidėjų buvo iš Indijos.

Lietuviams čempionatą atidarė ir pirmąsias kovas pradėjo Algirdo Kepežinsko ir Sonatos Zinkevičienės mišraus dvejeto duetas. Jie turėjo pripažinti varžovų iš Vokietijos Patric Freitag ir Katrin Troger pranašumą rezultatu 5:21, 7:21. Tuomet Evaldas Čižinauskas ir Algirdas Kepežinskas be kovos pateko į kitą vyrų vieneto etapą, nes nepasirodė nei vienas iš jų pirmojo etapo varžovų. Į pirmojo etapo vyrų vieneto kovą turėjo stoti tik Salvijus Stravinskas, nugalėjęs savo varžovą iš Šri Lankos Sugath Thalwattegedara rezultatu 21:11, 21:14. Po šios pergalės į kovą stojo Algirdo Kepežinsko ir Ovidijaus Žukausko duetas, kurie, po neįtikėtinai atkaklios ir dramatiškos kovos, rezultatu 21:23, 21:16, 21:18 palaužė priešininkus iš Anglijos Kurian George ir Harinder Singh. Prie jų pergalingo žygio kiek vėliau prisijungė Laimonas Vaškevičius ir Evaldas Čižinauskas, įveikę pietų korėjiečius Yeon Sik Choi ir Gyeok Park rezultatu 21:13, 21:13. Jau vėlyvą vakarą pratęsė dar vienas vyrų dvejetas, kuriame Salvijus Stravinskas, kartu su porininku iš Rusijos, Pavel Shorin, nusileido varžovams iš Lenkijos Robert Bieganowski ir Krzysztof Walenda rezultatu 12:21, 18:21 ir užbaigė lietuvių pirmosios dienos kovas.

Pergalingai antrąją čempionato dieną, lapkričio 29-ąją, atidarė Ovidijus Žukauskas, vyrų vieneto kategorijoje įveikęs savo varžovą iš Norvegijos Pankaj Bhart rezultatu 21:16, 21:10. Tuomet Algirdas Kepežinskas pratęsė vyrų vieneto kovas, tačiau, deja, turėjo nusileisti savo varžovui iš Indonezijos Alexander Tandun rezultatu 12:21, 12:21. Trečiasis į vyrų vieneto kovas tą dieną stojo Evaldas Čižinauskas. Jam teko varžovas iš Ispanijos Jose Carlos Padilla, kuris įveikė mūsų atstovą rezultatu 21:13, 21:17. Į popietę į mišraus dvejeto mūšį stojo Laimonas Vaškevičius su kolege iš Estijos Terje Arak. Jų startas buvo pergalingas, atnešęs lengvą pergalę prieš Šveicarijos žaidėjus Urs Meier ir Winny Matter rezultatu 21:10, 21:10. Po šio susitikimo toliau badmintono kovas pratęsė Salvijus Stravinskas, labai atkaklioje kovoje labai apmaudžiai pralaimėjęs šveicarui Stefan Knoepfli 16:21, 23:25.

Trečiąją čempionato dieną, lapkričio 30-ąją, paskutinį lietuvių vieneto mačą sužaidė Ovidijus Žukauskas, vyrų vieneto kovoje, rezultatu 8:21, 7:21, nusileidęs varžovui iš Švedijos Stefan Edvardsson, o vyrų dvejeto disciplinoje Indijos varžovų Mahesh Pralhad Kulkarni ir Vikrant Patil pranašumą pripažino ir Laimonas Varškevičius bei Evaldas Čižinauskas, rezultatu 17:21, 10:21. Tačiau pergalingai toliau žengė Algirdo Kepežinsko ir Ovidijaus Žukausko komanda, po trijų setų kovos įveikusi suomių Mohammad Emran ir Jari Jalkanen dvejetą rezultatu 22:24, 21:11, 21:14. Vėlyvą vakarą mišraus į mišraus dvejeto kovą stojo Laimonas Vaškevičius su partnere iš Estijos Terje Arak, kurie įveikė Latvijos porą Olafs Kruzmetra ir Aija Metra gražia pergale 21:10, 21:14.
Ketvirtąją varžybų dieną, gruodžio 1-ąją, įvyko du paskutinieji lietuvių susitikimai. Pirmajame jų, mišraus dvejeto kovoje Laimonas Vaškevičius ir Terje Arak po trijų setų kovos pralaimėjo Švedijos atstovams Erik Soderberg ir Anki Gunners 21:18, 13:21, 9:21, o vėlyvo vakaro susitikime Algirdas Kepežinskas ir Ovidijus Žukauskas pralaimėjo vyrų dvejeto susitikimą prieš varžovus iš Indijos B.V.S.K. Lingeswara Rao ir Navdeep Singh 14:21, 13:21. Šios – mišraus ir vyrų dvejeto – kovos užbaigė lietuvių pasirodymą šių metų pasaulio badmintono veteranų čempionate.

Įspūdžiais pasidalijęs Algirdas Kepežinskas pasakojo, kad smagu dalyvauti tokio dydžio renginyje, kuris yra tikra badmintono šventė. Daug dalyvių, daug tautų, daug šalių, daug skirtingų kalbų ir tikras didelio renginio užesys. Nepavyko išvengti ir ispanų turimo stereotipo, kaip viskas vyksta „rytoj“. Taip pat, negana, kad daug iššūkių sukėlė tvarkaraščio pakeitimai, nepavyko išvengti ir elektronikos gedimų. Dar viena įdomybė buvo ta, kad apšilimo aikštelė organizatorių buvo įrengta lauke. Lauke buvo pastatyta uždengta erdvė apšilimo aikštelėms, kur pirmą dieną nuvažiavus oro temperatūra lauke buvo 4 laipsniai šilumos. Dauguma dalyvių, kaip ir mūsų šalies atstovai, nusprendė ja nepasinaudoti ir tiesiog prieš susitikimus apšilimą darydavo arenos koridoriuose ir kituose laisvuose plotuose, kur rasdavo vietos.

Salvijus Stravinskas džiaugėsi, kad net ir esant tokiai situacijai buvo galimybė susiburti, nuvažiuoti ir sudalyvauti Pasaulio badmintono veteranų čempionate. Ir nors prieš vykstant nebuvo labai didelių lūkėsčių skinti pergalių, tačiau turnyrui prasidėjus ir pasiekus pirmąsias pergales, apetitas kilo bevalgant, ir į aikštelę sportininkai žengdavo ne tik pažaisti, bet ir rimtai pagalvoti apie pergales. Visi lietuvių dalyviai bendrai iškovojo net septynias pergales: 2 vyrų vieneto kategorijoje, 3 vyrų dvejeto disciplinoje ir 2 mišraus dvejeto kovose. Jam antrino ir Algirdas, pasidžiaugęs, kad šiame čempionate buvo pasiektas absoliutus lietuvių pergalių rekordas per visą dalyvavimo Veteranų čempionatuose istoriją.

Salvijus krimtosi, kad, asmeniškai, labai apmaudžiai pralaimėjo antrąją kovą: „pirmaudamas antrame sete 20:15, pralošiau 23:25, ir neturėjau galimybės trečiu setu nugalėti šveicaro, nes jis jau vos gaudė kvapą“. Salvijus paminėjo, kad jam tai jau trečias tokio lygio turnyras, todėl vis drąsiau jaučiasi aikštelėje tarptautiniame fronte.

Kalbant apie turnyro organizavimą, pagal esamą situaciją, turnyras suorganizuotas gana neblogai, žinant, kad Huelvoje turnyrai yra organizuojami gana dažnai, todėl organizatoriai turi patirties, tačiau buvo keletas tam tikrų nepatogumų, pavyzdžiui, ganėtinai vėsi pagrindinė salė, nes jeigu žaidžiant šalta nebuvo, stebėti kolegas ir kitų šalių susitikimus buvo vėsoka. Nelabai patogu buvo ir tai, kad treniruočių salė buvo toliau nuo pagrindinės arenos. Tačiau, visi mūsų šalies atstovai džiaugėsi, kad išties buvo labai malonu pabūti čempionato atmosferoje, pamatyti badmintono entuziastus iš įvairių šalių, kovoti dėl pergalių ir, šių dienų aktualijų kontekste - tiesiog pakeliauti. Salvijus jau su nekantrumu laukia kitų čempionatų ir jam greičiausiai pritaria ir visi jo buvę bendrakeleiviai.

Gruodžio 4-ąją finišuosiančiame Pasaulio veteranų badmintono čempionate dalyvauja ne tik lietuvių sportinininkai – grandioziniame badmintono renginyje pirmą kartą istorijoje dirba ir teisėja iš Lietuvos Ž. Simonaitytė. Kvietimo teisėjauti čempionate sulaukusi Ž. Simonaitytė yra aukščiausią kvalifikaciją turinti badmintono teisėja Lietuvoje.

2021-12-03 17:20